MANSUR YAVAŞ KAHRAMANKAZAN SKM AÇILIŞINA KATILDI MANSUR YAVAŞ KAHRAMANKAZAN SKM AÇILIŞINA KATILDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk vefatının 84'üncü yıl dönümünde tüm yurtta düzenlenen törenlerle anılıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Tüm Türkiye'de saat 9'u 5 geçe hayat durdu.

Sembol hale gelen İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda sürücüler kontak kapattı, araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu.

Boğazdan geçen yerli ve yabancı gemiler siren çaldı. Saygı duruşunun ardından sürücüler, araçlarına binerek köprüden ayrıldı. Trafik bir dakika boyunca köprüde durdu.

Ankara'nın en işlek noktalarında, hayat Ata'ya duyulan saygının işareti olarak bir dakikalığına durdu.

Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla başkentin cadde ve sokaklarında vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. Sürücüler araçlarından inerek saygı duruşuna katıldı.

MADEN İŞÇİLERİ ULU ÖNDER ATATÜRK'Ü ANDI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84. yılı dolayısıyla Zonguldak'ta maden işçileri tarafından anma töreni düzenlendi. Türkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) çalışan bazı madenciler, ocağa girmeden önce Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te saygı duruşunda bulundu.

CUMHURİYET MEYDANI'NDA TÖREN DÜZENLENDİ

İzmir'de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katılan kent protokolü, STK temsilcileri ve vatandaşlar saat 09.05'te saygı duruşunda bulundu.