26 Kasım 2022 09:29:00
Katiller cinayeti soğukkanlılıkla en ince ayrıntısına kadar anlattı! Hasan ve Şeyma ölüme böyle gitmiş
Kırşehir'de kaybolduktan sonra öldürüldükleri belirlenen Hasan Aydoğan ile Şeyma Demir cinayetinde katil zanlılarının ifadeleri tüyler ürpertti. Olayı en ince ayrıntısına kadar soğukkanlılıkla anlatan sanıkların ifadeleri kan dondurdu. Suçu birbirine atan
Katiller cinayeti soğukkanlılıkla en ince ayrıntısına kadar anlattı! Hasan ve Şeyma ölüme böyle gitmiş

Kırşehir'de 25 Mart 2022 tarihinde kaybolduktan sonra öldürüldükleri belirlenen, cansız bedenleri 77 gün sonra bulunan Hasan Aydoğan (21) ile Şeyma Demir (18) cinayetinde katil zanlılarının ifadeleri kan dondurdu. Sanıklar Sami Aydoğan ve Şefik Ekici, cinayet konusunda birbirini suçlarken yaşanan olayı soğuk kanlılıkla anlatması ise dikkatlerden kaçmadı.

SES KAYDI İDDİASI

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanıklar Sami Aydoğan ve Şefik Ekici, SEBGİS üzerinden bulundukları cezaevinden bağlandı. Sanık savunmalarını alan mahkeme heyeti işlenen cinayetin ayrıntılarını dinledi. Sanıklar Sami Aydoğan ve Şefik Ekici, mahkeme de işlenen cinayetle ilgili birlerini suçladı. Sanık Şefik Ekici, savunmasında cinayeti arkadaşı Sami Aydoğan'ın işlediğine dair ses kaydı aldığını iddia etti.

CESETLERİ NEHRE ATTIK

Ekici, Arkadaşım Sami Aydoğan, Şeyma ve Hasan adlı gençlerin yanına giderek kendisini polis olarak tanıtıp otomobilden 2 genci de silah zoruyla indirdi. İkisini de bulunduğumuz araca bindirerek kelepçeledi. Daha sonra Kortullu köy yoluna sürerek ıssız bir alanda Şeyma ile konuşmak için bizi araçtan indirdi. Ben maktul Hasan ile dışarıda bekledim. 5-6 dakika sonra otomobilden inerek önce Şeyma'yı sonra da Hasan'ı silahla öldürdü. Sonra onun silahla korkutmasıyla birlikte cesetleri aracın bagajında götürerek Kızılırmak kıyısına gelerek nehre attık. Otomobil içinde Hasan ve Şeyma'ya Sami kelepçe takarak bekletti. Olaydan sonra arkadaşım Sami ile buluştuk. Bir parkta konuşmalarımızı ses kaydına aldım ve ses kaydını emniyete teslim ettim dedi.

AĞRI KESİCİ HAP ALMIŞTIM, YAŞANANLARI HATIRLAMIYORUM

Kırşehir'de işlenen cinayetin ayrıntılarını anlatan sanık Sami Aydoğan ise suçlamayı kabul etmeyerek cinayeti arkadaşı Şefik Ekici'nin işlediğini iddia etti. Aydoğan, Olay günü nöbetten çıkmıştım başım ağrıyordu. Arkadaşım Şefik Ekici'den ağrı kesici olarak bildiğim hap aldım, sonrasında ise yaşananları net olarak hatırlamıyorum dedi.

AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİLDİ

Aydoğan, Arkadaşım Şefik'i sürekli hocalara götürüyordum, akli dengesi yerinde değildi. Ağbayır adlı mevkiye gittik. Orada Şefik, çocukların bulunduğu otomobil yanında bizim aracımızı durdurdu. Otomobilden inerek kendisini çocuklara polis olarak tanıtıp kendi aracımıza aldık. Sonra da benim bilmediğim köy yoluna girdik. Şefik çocukları araçtan indirip önce Şeyma'yı sonra Hasan'ı öldürdükten sonra ben akan kanı görüp yere yığıldım ve kusmaya başladım. Onun silah zoruyla birlikte cesetleri Kızılırmak Nehri'ne attık. Şefik Ekici'nin anlattığı gibi ses kaydı var ise çözümlenmesini istiyorum. Birlikte dinleyelim şeklinde konuştu.

BELEDİYE HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Aydoğan ailesinin avukatı Mehmet Ali Alan, sanıkların suçu ortak işlediklerine kanaat ettiklerini fakat Kırşehir Belediyesindeki güvenlik görevlilerinin olaydan 9 gün önce işlenen mazot hırsızlığı olayına karışmalarına rağmen belediyenin işlem yapmamış olmasını sonrasında da cinayetin işlenmesini gündeme getirdi. Belediye görevlilerinin sanıklar haklarında işlem yapılmaması sonrası cinayet olayının gerçekleştiğini belediyenin ise cinayet işlendikten 3 gün sonra mazot hırsızlığı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen avukat Alan, belediye hakkında da yaşanan olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

MAHKEME ERTELENDİ

Mahkeme heyetinin duruşmayı 20 Aralık 2022 tarihine ertelemesinin ardından, Aydoğan ve Demir ailesi bireyleri, sanık Şefik Ekici'nin avukatı Cemil Cahit Pişkin'e sanık hakkındaki savunması nedeniyle tepki gösterdi. Mahkemeyi takip eden Hasan Aydoğan'ın 12 yaşındaki küçük kız kardeşi Rabia Aydoğan Ağır Ceza Reisinden idam isteyerek ağabeyinin katilinin cezalandırılmasını istedi. Sanıklar Ekici ve Aydoğan, 'Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, nitelikli cinsel saldırı, canavarca hislerle adam öldürme' suçlarından yargılanıyor. Mahkeme Cumhuriyet Savcısının mütalaasının ardından ertelendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

YORUMLA
YORUMLAR (0)