11 Kasım 2022 07:56:26
Son Dakika: Bakan Bilgin: Sözleşmeli memurları bu ay içerisinde kadrolu hale getireceğiz
Son dakika! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den binlerce sözleşmeli memurun beklediği habere ilişkin sevindiren açıklama geldi. Bilgin, " Sözleşmeli memurları bu ay içerisinde kadrolu hale getireceğiz" dedi.
Son Dakika: Bakan Bilgin: Sözleşmeli memurları bu ay içerisinde kadrolu hale getireceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, hem asgari ücret hem de sözleşmeli memurlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

SÖZLEŞMELİLERLE ÇALIŞMAYI TAMAMLADIK, UYGULAMAYA GEÇİRECEĞİZ

Sözleşmeli memurların merakla beklediği kadro düzenlemesiyle ilgili konuşan Bilgin, Sözleşmeli personelin çalışma şartlarını değiştirmeyi düşünüyoruz o çalışmayı tamamladık. Tahmin ediyorum önümüzdeki hafta veya bu ay içinde onu uygulamaya geçireceğiz dedi.

ASGARİ ÜCRETİ 5500 TL'YE ENFLASYONA KARŞI DURUŞUMUZU GÖSTERMEK İÇİN YAPTIK

Bakan Bilgin, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı: Talebin üzerinde bir büyümeyi gerçekleştirdiğimiz zaman enflasyona karşı ekonomik büyümeyi bir silah olarak kullanabiliriz. Asgari ücretin, 5500 lira olmasının nedeni enflasyona karşı duyarlı olduğumuzu göstermek içindi. Asgari ücreti belirlemede enflasyon etkisini geriletecek bir uygulama gerçekleştireceğiz. Aralık ayının ilk haftasında komisyonu toplayacağız. Tüm emekçiler enflasyon karşısında korunacak

YORUMLA
YORUMLAR (0)