17 Aralık 2019 18:47:06
Mansur Yavaş'tan Çiftçilere 400 Ton Yem
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, üretim yapacak çiftçilere 400 ton yem bitkisi tohumunun bedava verileceğini duyurdu.

 Ankara'nın tarım başkenti olmasını hedeflediklerini söyleyen Başkan Yavaş, bu kapsamda üretim yapacak çiftçilere 400 ton ücretsiz yem bitkisi tohumu dağıtacaklarını açıkladı.

 Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Ankara’nın tarımın da başkenti olmasına yönelik çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu kapsamda üretim yapacak çiftçilere 400 ton ücretsiz yem bitkisi tohumu dağıtacağız. Üreten, güçlü bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz'' ifadelerine yer verdi.

 Çiftçilere destek olacak projelere devam edeceklerinin altını çizen Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yıldırım Şamil Özden, “Bizim 953 kırsal mahallemiz var. Maalesef köy tüzel kişilikleri kalktığı için bazı sıkıntılar yaşanıyor. Biz sıkıntılarını aşmak için buradayız. Büyükşehir Belediyesi 23. kattayız. Muhtarlarımızı, çiftçilerimizi ve üreticilerimizi bekliyoruz. Arazim var, tohumum yok diyen bize gelsin. Bütün çiftçilerimize üreticilerimize bizden tohum almaları çağrısında bulunuyorum. Bir şeyler üretmek istiyorum ama nereden başlayacağım bilemiyorum diyen bize gelsin. Gücümüzün yettiğince her zaman yardımcı olacağız” dedi.

YORUMLA
YORUMLAR (1)
Hüseyin Güven 2 yıl önce
Tebrik ediyorum teşekkür ediyorum. Alırız ve ekeriz çiftçi küskün zor durumda şahsen kendim öyleyim güzel ve faydalı icraat. Bravo