17 Ağustos 2019 20:29:09
BARINAĞA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!
Kızılcahamam'da bulunan Belediyenin barınağina gün geçtikçe tepkiler artıyor.
BARINAĞA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!

 Barınağa karşı gün geçtikçe olumsuz tepkiler geliyor. Bizlere bugünlerde telefonlar arka arkaya gelmeye başladı. Sosyal medyada paylaşılan videolarda bunu ispatlıyor.

 Bizde bu görüntüleri görünce ve şikayet telefonları alınca, nedir ne değildir diye araştırıp soruşturduk. Videoyu kayıt eden kişilerle ile görüştük.

 İsmini vermek istemeyen hayvansever şunları söyledi;
''Barınağı öğrenince iki güne bir gidip mama vermeye köpeklerle ilgilenmeye başladım. Gidince şok oldum. Hayvanlar birbirini ısırıyor yaralıyor, aç susuz perişan haldeler. Normal, güçlü olan ayakta kalır ama bakımsız perperişan haldeler. Bunun üzerine oradaki yetkililerle görüştüm. Orada bulunan görevli ben nasıl uğraşıyım, temizleyemem ve sözlü tacizlerde bulununca bende başkanla görüşeyim dedim. Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar'ın makamına çıktım. Kendisi hakkında olumlu, merhametli gibilerinden yorumlar duyunca görüşmek istedim. Kendisine teşekkür ederim makamında ağırladı beni. Ama aksine merhametli birisi gibi durmuyordu. Çünkü ölürlerse ölsünler, birşey yapamayız gibilerinden kelimeler sarf etti. Ben kendisinden çözüm önerileri beklerken aksine olumsuz yanıtlar aldım.
'' 

 Ayrıca Patili Köy Ankara'nın yöneticisi Volkan Koç'dan edindiğimiz bilgilere göre gerekli mercilere başvuruların, şikayetlerin yapıldığını öğrendik.

 Evet Kızılcahamam'da sokak hayvanları sıkıntısı var. Başı boş, sayıları çok, korkutucu ve saldırganlar ama böyle perperişan barınaklarda ölüme terkedilmemeli diye düşünüyoruz.

 Takdir siz okurlarımızın...

YORUMLA
YORUMLAR (11)
Bob 1 yıl önce
beyinsiz aptal gerizekalı cahiller boşa yaşıyosunuz gereksiz yaşamlar geberin hayvanları sevmeyenler onları kim yarattı.
Kızılcahamamlı 1 yıl önce
Çözüm zor belediyenin malum imkanları kısıtlı çok acıyorsanız gönüllü yardım toplayıp bakın gece köpek havlamasından uyuyamıyoruz malesef her köşe başı köpek dolu
. 1 yıl önce
Her boka belediyenin bütçesi yetiyoda bu köpeklere bı su bı yemek koymaya mi yetmiyo adam köpekler aç diyo yattıkları yer pislik diyo böyle bir barınak kuruluyosa burayi temizleyecek görevli de olmalı köpeklere bakacak görevli de olmali. Belediyenin hiç biseye gücü yetmiyo ama ne hikmetse her seçimden sonra yok bilmem kaç milyon borç varmış yok bilmem kaç yer satılmış diye ortalık calkalaniyo ama Kızılcahamam hala yerinde sayiyo. Hayvanlar Allah'ın sessiz kullaridir..
Herhangi biri 1 yıl önce
HAYVANLAR İÇİN BARINAK İYİ OLDU AMA BU BARINAKTA HAYVANLARIN YAŞAYABİLECEĞİ KOŞULLARDA DEĞİL BU HAYVANLARA YAZIK DEGİL Mİ? ONLARI ALLAH YARATMADI MI? AÇLIKTAN PERİŞAN OLMUŞ ONCA KÖPEĞİN HESABINI NASIL VERECEKLER DAHA İYİSİ YAPILIR VE YAPACAKLAR!
VATANDAŞA VEVAP VEREN VATANDAŞ 1 yıl önce
MADEM O KADAR BİLİNCLİ VE DUSUNCELİSİN BİDERNEK KUR Bİ 20 BİN KADAR BAGISLA BİZDE O DERNEGE UYE OLALIM DAHA İYİ BAKALIM.TAMAM BARINAK KOSULLARI BELKİ COK İYİ OOLMAYABİLİR AMA BU İMKANLARLA BENCE EN İYİSİ.
VATANCAŞ 1 yıl önce
SİZİNKİ SADECE ELEŞTİRİ NAPSINLAR 5 YILDIZLI OTEL KURSUNLAR MADEM BAKSINLAR SOKAK HAYVANLARINA BELEDİYENİN BÖYLE Bİ BÜTÇESİ VAR MI BAŞLIKTA DA TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR YAZIYOR KİMSE BUNDAN ŞİKAYETÇİ DEĞİL BENCE
VATANCAŞ'a CEVAP 1 yıl önce
Kızılcahamam'da köpek sorunu var diye kalın harflerle yazmışlar neyini anlamadın? Eleştirmek için olsa yazmazlar galiba demi!!!
VATANCAŞ 1 yıl önce
TAMAM HAKLISINIZ HAYVANLARI SALSINLAR HALKA ZARAR VERSİN SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ HAYVANLAR İNSANLARDAN DAHA ÜSTÜN ÇOLUK ÇOCUK SOKAĞA ÇIKAMAZ HALE GELDİ KARAKOL ÖNÜNDE KÖPEKLER CİRİT ATIYORDU ELEŞTİRKEN BİRAZ İNSAFLI OLUN
Nuran Akkaya 1 yıl önce
Ağzı dili yok Allah'ım ne buyurmuş,merhamet edilmeye ne merhamet edilmez.
Karacaörenli yigit 1 yıl önce
Böyle bir serefsizlik olamaz.....
kizilcahamamli 1 yıl önce
cok uzuldum..baskandan umidimiz cok ama bilemiyorum..sadece buda degil kaplica parkina yakin oturuyorum..basibos kopeklerden bikmistik..ayrica park ta icler acisi sehitler parki ama cimenler kurumus gelip bakan yok..temizleyen bir arkadas var temizligi iyi ama nedense hortumu fiskiye gibi 5 dak tutuyor gidiyor heryer kuru..cocuklarin tuvalet ihtiyaci oliyor wc yok...misafirlerin ilk gordugu yer..